Početna strana > Hronika > Svetsko prvenstvo u rukometu u Poljskoj i Švedskoj: Rukometaši Srbije savladali su Argentinu sa 28:22 u meču drugog kola Grupe 3 i zadržali teoretske šanse za četvrtfinale
Hronika

PDF Štampa El. pošta
subota, 21. januar 2023.

Rukometaši Srbije savladali su Argentinu sa 28:22 u meču drugog kola Grupe 3 na Svetskom prvenstvu u Poljskoj i Švedskoj i zadržali (teoretske) šanse za četvrtfinale, a i izglednu priliku da obezbede olimpijske kvalifikacije. U poslednje meču grupe Srbija u ponedeljak igra protiv Holandije.

Sjajnom igrom u drugom poluvremnu Srbija nadigrala Argentinu

Srbija je uspela da se oporavi od poraza od Norveške i u drugom poluvremenu slomi otpor rivala i stigne do ubedljive pobede protiv Argentine. Naša selekcija je pobedom zadržala minimalne šanse za dalji plasman, ali to zavisi od drugih rezultata u grupi.

Srbija je dobro ušla u meč povela sa dva razlike, međutim Argentinci su uzvratili i preokrenuli rezultat. Usledila je velika borba, obe ekipe nisu uspevale da realizuju svoje napade. Reprezentacije su se smenjivale u vođstvu da bi sredinom prvog dela igre naša selekcija imala plus dva - 7:5.

Argentinci su ponovo preokrenuli i povedli sa 9:8. U finišu poluvremena naša selekcija koristi igrača više u polju (5:4) postiže tri pogodka i na "velikom odmoru" imali smo dva gola prednosti 12:10.

Na startu drugo dela igre naši reprezentativci sa tri gola odlaze na plus pet - 15:10. Sjajan je na golu bio Milosavljev što je Argentincima otežalo igru u napadu, a našima omogućilo da iz kontri stižu do lakih golova.

Uspela je naša selekcija da povede i sa šest golova razlike 19:13. Argentinci brzo postižu dva pogotka i smanjuju prednosti naše selekcije. Međutim, naši su nastavili u istom ritmu, protivnik nije imao snage da ponovo odgovori. Rasla je prednost Srbije a pred poslednjih osam minuta imali smo velikih sedam golova prednosti - 24:17.

Potom je naša selekcija umirila tempo i rutinski privela meč kraju za konačnih - 28:22.

Najefikasniji u našoj selekciji bio je Radivojević sa šest golova, Orbović ga je pratio sa četiri. Kod rivala Lombardi je postigao devet golova, a Martinez pet.

Kraj utakmice, Srbija - Argentina 28:22

56` Srbija - Argentina 26:19

Naša selekcija grabi ka novoj pobedi i to sa velikom razlikom.

51` Srbija - Argentina 23:17

Srbija ponovo stigla do pet golova prednosti. Nakon još jedne sjajne odbrane Milosavljeva, postigli smo pogodak i otišli na maksimalnih plus šest. Još devet minuta do kraja.

45` Srbija - Argentina 20:15

Polovina drugog dela igre, Srbija čuva visoku prednost.

42` Srbija - Argentina 19:13

Srbija na, do sada, maksimalnih plus šest. Tajm-aut za Argentince.

41` Srbija - Argentina 18:13

Naši reprezentativci uspevaju da sačuvaju veliku prednost.

33` Srbija - Argentina 15:10

Sjajna odbrana Milosavljeva, naša ekipa koristi kontru i stiže do pet golova prednosti.

32` Srbija - Argentina 14:10

Kontra Srbije i Dodić sjajno prolazi i naša ekipa prva postiže pogodak  u drugom poluvremenu. Potom je Radivojević bio siguran sa linije sedam metara i Srbija ima četiri gola prednosti.

Počelo je drugo poluvreme

Poluvreme, Srbija - Argentina 12:10

Gužva na terenu, nakon saplitanja jedan Argentinac je zaradio isključenje nakon toga Simonet i Marsenić su se koškali i zaradili isključenja. Tako da Srbija ima igrača više u polju.

Radivojević je bio siguran izvođač najstrože kazne. Nakon dobre odbrane Borzaš pogađa i Srbija ponovo vodi. Nova kontra naše selekcije i Ilić pogađa prazan gol.

Naša selekcija je maksimalno iskoristila igrača više na terenu i sa tri gola preokrenula rezultat i na poluvreme otišla sa dva gola prednosti.

26` Srbija - Argentina 9:10

Igrač više za Srbiju. Nakon po jednog neiskorišćenog napada na obe strane, Radivojević je pogodio iz sedmerca. Međutim u narednom napadu pogađaju i rivali, tako da naši nisu iskoristili igrača više.

24` Srbija - Argentina 8:9

Argentinci koriste nešto lošiju realizaciju naše ekipe i dolaze do gola prednosti.

21` Srbija - Argentina 8:8

Prvi igrač više za Argentince. Rival koristi prednost, postiže dva gola, sa druge strane i naši su sa igračem manje postigli jedan pogodak. Izjednačenje.

18` Srbija - Argentina 7:5

Nakon što je Radivojević bio siguran sa linije sedam metara Srbija ponovo ima dva gola prednosti.

16` Srbija - Argentina 6:5

Argentinci uspevaju da vežu dva gola i stignu do izjenačenja. Ipak, naši koriste svoju šansu i vraćaju prednost.

11` Srbija - Argentina 5:3

Nakon što je Srbija povela na startu meča, Argentinci koriste svoje šanse i sa dva gola preokreću rezultat.

Rival je nametnuo nešto brži tempo, odbrane su bile razređenije pa je dolazilo do lakših realizacija.

Naši rukometaši su se bilje snašli u ovakvoj igri i posle deset minuta igre Srbija je imala dva gola prednosti.

3` Srbija vodi

Prvi gol na meču postigao je Orbović.

Počeo je meč ...

Igrači izašli na teren

Nakon predstavljanja igrača i intoniranja himni očekujemo početak meča.